fbpx
  • Lietuvos
   • English
 • login

 • 2018 m. gruodžio 7-9 dienomis Tarptautinio moterų forumo kvietimu Varšuvoje viešėjo VMA (Verslo moterų asociacijos) delegacija, kurią sudarė net devynios asociacijos narės – savo verslo steigėjos ir įmonių vadovės. Moterys dalyvavo tarptautinėje MFK (Międzynarodowe Forum Kobiet) konferencijoje „Verslumas, kūrybiškumas, inovacijos: moterų vaidmuo“, kuri šiemet buvo skirta šio Tarptautinio moterų forumo 25-mečiui paminėti.

  Lietuvos Verslo moterų asociaciją su Lenkijos Verslo ir mokslo moterų asociacija „Tarptautis moterų forumas“ sieja labai šilti santykiai, užsimezgę dar 2016-aisiais metais, kai mūsų šalyje apsilankė Lenkijos organizacijos atstovės. Nuo tada abiejų organizacijų atstovės jau ne kartą lankėsi vienos pas kitas, o taip pat nuolat keičiamasi verslo kontaktais, ieškoma bendradarbiavimo galimybių.

  Šiemet šį renginį organizavusios gerb. ponios  IWF Prezidentė Ewa Ruminska-Zimny ir IWF tarptautinių ryšių kordinatorė Joanna Szostek suplanavo jo dalyvėms labai išsamią ir įvairiapusę programą – be konferencijos dar buvo numatyta ir plati kultūrinė programa. Didžiulį įspūdį renginio dalyvėms paliko apsilankymas Valstybinėje operoje, kur jos turėjo galimybę pasižiūrėti nuostabiąją Giacomo Puccini operą “Madam Baterfly”.

  Konferencijoje mūsų atstovės išgirdo daug įkvepiančių pasisakymų, dalyvavo įdomiose diskusijose. VMA Valdybos narė Ana Zlotkovska dalyvavo diskusijoje apie verslo plėtrą užsienyje, kur dalinosi savo patirtimi, mezgant verslo ryšius Lenkijoje.

  MFK palaiko glaudžius ryšius su panašiomis moterų asociacijomis Vokietijoje bei Makedonijoje. Lenkijos atstovės žadėjo ir mus pakviesti prisijungti prie bendrų renginių.

  Mūsų delegacijos atstoves itin sužavėjo susitikimas su ponia Jolanta Kwasniewska – didelį įspūdį paliko jos nuoširdus ir paprastas bendravimas…. Pasak VMA narės Ritos Bartkevičienės, „tai – nuostabi, charizmatiška, šilta ir labai inteligentiška asmenybė, kuri kartu yra ir tikras veiklios moters pavyzdys. Buvo labai įdomu išgirsti pirmosios Lenkijos ponios pasakojimus apie laikotarpį, kai jos vyras tapo Lenkijos Prezidentu, apie pirmųjų ponių susitikimus, apie jos pačios verslą…“

  Renginio metu Lenkijos moterys atvirai pasakojo apie savo verslo patirtis, apie studentų globą, StartUp‘us… Pavyzdžiui, jos minėjo, jog Lenkijoje moterų StartUp‘ai sudaro tik tris procentus, tad joms labai svarbi yra siekiamybė šį skaičių padidinti. Mūsų atstoves nustebino aktyvi forumo bendrystė su mokslu bei studentais, ir tai, kiek daug dėmesio jos skiria jaunąjai kartai, o ypač merginoms…

  Bendraujant neformalioje aplinkoje, Lenkijos atstovės taip pat domėjosi ir kaip sekasi mūsų organizacijai. Jos mielai dalijosi mintimis, kaip galime pasinaudoti kolegių lenkių per daugelį metų sukaupta patirtimi apie organizacijos veiklą, konferencijų ir B2B susitikimų organizavimą, dalyvavimą mentorystės programose, mokslo skatinimą.

  Konferencijoje sveikindamos Tarptautinį moterų forumą garbingo 25-ojo jubiliejaus proga mūsų atstovės lenkių organizacijai įteikė atminimo dovaną – reljefinės grafikos paveikslą „Svajonių medis“, kurio priekyje yra įrašas „Leisk savo svajonėms užaugti“.

  O iškilmingoje renginio vakarienėje VMA delegatės, pasipuošę lietuviškais tautiniais rūbais, skaitė Tomo Venclovos eiles dviem – lietuvių ir lenkų – kalbomis. Šį eilėraštį su autoriaus parašu moterys įteikė MFK prezidentei poniai Ewa Ruminska-Zimny.

  Pasak VMA Valdybos narės Skaidros Vaicekauskienės, „ši kelionė buvo ne tik puiki galimybė užmegzti naujus kontaktus Lenkijoje ir įdomiai praleisti laiką prieškalėdinėje Varšuvoje, bet ir garbė atstovauti mūsų organizaciją tarptautiniame renginyje“.

  Foto – Katarzyna Rainka