fbpx
  • Lietuvos
   • English
 • login

 • Renginio data: 2017-11-20

  Renginio vieta: Viešbutis „Radisson Blu Royal Astorija", Didžioji g. 35/2, Vilnius

  “Kokia ateitis laukia Europos Sąjungos?”

  Apie kelis galimus Europos Sąjungos raidos kelius – iš Europos profesionalo lūpų.

  Kur eina Europa po Brexito? Į šį klausimą bando atsakyti Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude’as-Junckeris. Jis Europos Parlamente pristatė vadinamąją Baltąją knygą, kurioje išdėstyti 5 pasirinkimai Europai – nuo dar didesnės integracijos iki tiesiog bendros rinkos ir nieko daugiau. Pasak ekspertų, Lietuvai svarbiausia, kad Europos Sąjungos integracija nemažėtų, nes kelių greičių Europa būtų nenaudinga Lietuvai.
  Pranešėjas plačiau pristatys visus 5 galimus scenarijus. Tad, kuris scenarijus labiausiai tikėtinas, ir kuris palankiausias Lietuvai?

  Pranešėjas – Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos Atstovybės vadovas Vilniuje

  Arnoldas Pranckevičius – ES tarnautojas, Europos Komisijos atstovybės Vilniuje vadovas, užsienio lietuvių veikėjas, Belgijos lietuvių bendruomenės pirmininkas. Panevėžietis, kurį pažįsta visa Europa.
  Arnoldas Pranckevičius vidaus politikos klausimais patarinėjo prezidentui Valdui Adamkui. Ilgą laiką Europos Parlamente (EP) buvo atsakingas už diplomatinius santykius su Rusija, Ukraina ir Baltarusija. Vėliau ėjo EP užsienio reikalų komiteto administratoriaus pareigas. Septynerius metus dirbo kartu su EP pirmininkais: Jerzy Buzeku ir Martinu Schulzu, juos konsultavo ES plėtros, saugumo ir gynybos klausimais, dirbo su Rytų, Azijos ir Balkanų šalimis.