• Lietuvos
   • English
 • login

 • VMA rudens kontaktų renginio svečias buvo “Gyvenimui be streso” knygos autorė, lektorė, pokyčių ir streso valdymo ekspertė Rita Regalė (www.ritaregale.lt ), kuri dalinosi holistinėmis įžvalgomis, asmenine ir klientų patirtimi, veiksmingomis technikomis bei praktikomis, kurios įgalino susimąstyti ir padėti susigrąžinti gyvenimą į savo rankas su sąmoningu apie stresą supratimu.

  VMA rudens kontaktų mugėje gimė ne tik nauji kontaktai ir naujos pažintys, bet buvo sukurtas visas pasakojimas apjungiantis kiekvienos dalyvės veiklas ir pasiūlymus. O pasakojimas prasidėjo nuo to, kad draugiškų moterų kolektyvas nusprendė susiorganizuoti pasibuvimą mieste ir viskas prasidėjo nuo to, kad….

  Kad nuspręsti susitikti reikalinga ne tik data ir laikas, bet ir vieta. Šį iššūkį apsiėmė išspręsti VMA narė Lina Noisevič su www.placer.lt paslaugomis. Tai vietų ir erdvių paieškos sistema su papildomos paslaugomis.

  Tad apsižiūrėjusios, kur kolektyvui būtų  tinkamiausia susitikti, moterys pradėjo ruoštis, puoštis ir gražintis. Ir čia į pagalbą atėjo Rasa Žvinytė su fantastiško grožio Gler papuošalais (https://www.facebook.com/glercraft ), o Edita Radziukynienė pasiūlė sukurti kiekvienai individualius kvepalus. Puoštis padėjo Justinos Buklytės asmeninio prekinio ženklo https://justline.lt/ drabužiai.

  Taigi, pasipuošusios ir pakilios nuotaikos moterys nusprendė, kad geriausia bus apsilankyti Kauno senamiestyje esančiame restorane viename gerai žinomų viešbučių, kurį pristatė VMA valdybos narė Jūratė Rudienė, Radisson Hotel Group gen. direktorė. Pagyrė moterų pasirinkimą ir galimybe susiplanuoti susitikimą viešbutyje, kuris garsėja CO2 programa, SPA, skaniu maistu ir labai gražiai atnaujintais kambariais (https://www.radissonhotels.com/en-us/meeting-conference-hotels/carbon-neutral ).

  Visos gražios ir laimingos, apsitojusios Radisson Hotel Kaunas viešbutyje, moterys susitiko gyviems pokalbiams, o kad diskusija būtų turininga ir prasminga, VMA narė Birutė Velykienė pristatė Bendravimo akademija, MB pasiūlymus ir galimybes tobulėti kartu (http://www.bendravimoakademija.lt/ ).

  Visada yra nuostabu, kai puikus ne tik malonus bendravimas, bet ir graži  ir stilinga aplinka, ergonomiškai bei patogūs baldai ir VMA labai apsidžiaugė sulaukusi svečio Juditos Striukienės, Artex architektūros studija, UAB interjero dizainerės, kurios ilgametė patirtis architektūroje ir interneto dizaino srityse, ne tik pagilino mūsų žinias, bet ir tapo dar vienu nauju naudingu kontaktu.

  O kad kiekvienas renginys (ar vakarėlis, ar išvyka) vyktų sklandžiai, labai svarbu gerai susiplanuoti jo finansinę dalį ir tai VMA rudens kontaktų mugėje profesionaliai padėjo suprasti ilgametė VMA narė Sonata Stanislovienė, Baltoji buhalterija, UAB direktorė (www.baltojibuhalterija.lt ). Verslo moterų asociacija yra Sonatai labai dėkinga už puikiai prižiūrimą ir kontroliuojamą VMA finansinę dalį ir kad visada pasiruošusi padėti kiekvienam savo klientui turėti „gražų finansinį įmonės veidą“.

  Ir pats geriausias renginio rezultatas yra tuomet, kada kuriami nauji planai ir planuojama ateitis. VMA valdybos narė Jurgita Peciulevičienė, Teisa, UAB pardavimų vadovė (www.teisa.lt ), pristatė galimybes dalyvauti ES skelbiamuose kvietimuose ir plėsti, įtvirtinti savo verslo galimybes.

  VMA direktorė Renata Gelažauskienė pasidalino savo kaip projektų vykdytojos ir organizavimo patirtimi ir pažadėjo, kad kiekvieną VMA narės norą susiburti ir organizuoti renginį pasitiks tik su džiaugsmu. Renatos ilgametė patirtis bendruomeniniame ir savivaldos gyvenime padeda ne tik rasti kompromisus verslui ir valstybinėms įstaigoms, bet ir įgalina kiekvienos bendruomenės narius būti atsakingais ir aktyviais (www.tarande.org ).

  Atskiras dėmesys skiriamas VMA valdybos narei Almai Ziziliauskienei, Grant Thornton Baltic, UAB partnerei, už visakeriopą pagalbą prisidedant prie VMA renginių organizavimo ir konsultuojant VMA nares audito ir finansų klausimais. Didelis ačiū Almai ir jos komandai!

  Ar patiko šis VMA kontaktų mugės pasakojimas? Renginio dalyvėms jis labia patiko!

  Kviečiame tapti ir Jus VMA narėmis, kad ir Jūs taptumėte VMA pasakojimų dalimi.

   

   

  2021 metų rudens sezoną Verslo moterų asociacija pradėjo apsilankydama su VMA narėmis ir svečiais gražioje šokio operoje “Amžinybė ir viena diena” – visiškai naujas Izraelio choreografo Itziko Galili spektaklis, sukurtas specialiai mūsų Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui.
  Naujajame spektaklyje jungiami šokis, dainavimas, poezija, ir pats choreografas
  įvardina tai kaip visiškai naują žanrą. Spektaklis pasakojo neišsipildžiusias
  meilės istorijas, scena tarsi tapo vieta, kurioje susitinka tos visos sudaužytos širdys.

  Nuostabios šokio operos pertraukos metu VMA narės ir svečiai vaišinosi tauriu gėrimu ir dalinosi savo verslo planais, idėjomis ir iššūkiais. Malonus vakaras apjungė kultūrinę ir darbinę atmosferas ir leido pasimėgauti ne tik pačiu spektakliu, bet ir VMA bendryste.

   

  Verslo moterų asociacija kartu su Kauno verslo moterų tinklu kviečia Jus dalyvauti pirmajame Lietuvos verslo moterų forume, kuris vyks 2021 m. liepos 1 d. nuo 13:00 val.,  kuriame dalyvėmis yra mūsų VMA Valdybos narės: Danguolė Rutkauskienė, Džiuginta Balčiūnė ir Jurate Rudiene ir VMA direktorė Renata Gelazauskiene.

  Forumas – tai diskusijų erdvė, į kurią pakvietėme susiburti verslo moterų organizacijas,

  kad galėtume artimiau susipažinti, užmegzti kontaktus ir aptarti galimą tarpusavio bendradarbiavimą.

  Susipažinti su išsamia forumo programa ir dalyvėmis:

  https://chamber.lt/renginiai/pirmasis-lietuvos-verslo-moteru-forumas-kvieciame-dalyvauti/

  Forumo transliacija:

  Stebėti forumą galite tiesioginės transliacijos metu per šią nuorodą:

  Youtube https://youtu.be/fivtw5LatyY 

   

     

  Visuotinis Verslo moterų asociacijos susirinkimas

  2021 m. gegužės 26 d. įvykęs visuotinis Verslo moterų asociacijos narių susirinkimas buvo puiki proga apžvelgti nors daugeliui verslų sudėtingai susiklosčiusius ir karantino „sukaustytus“, tačiau asociacijos veikloje vis tiek labai aktyvius 2020-uosius metus.

  2020-aisiais Asociacija organizavo net 23 renginius, o bendradarbiaujant su VšĮ „Versli Lietuva“, VMA narės turėjo galimybę dalyvauti ir visoje eilėje kitų verslui įdomių bei naudingų renginių. Taip pat į savo organizuojamus renginius bei apsilankyti savo įmonėse kvietė ir VMA nariai. Vyko edukaciniai renginiai su kviestiniais lektoriais, o galimybe praplėsti savo verslo pažinčių ratą VMA nariai galėjo kontaktų mugėse.

  „Nors dėl pandemijos dauguma renginių vyko nuotoliniu būdu, labai džiaugiuosi, kad mūsų narės išreiškė savo susidomėjimą įvairiausiomis temomis. Galiu tvirtai pasakyti, kad VMA didžiuojasi kiekviena savo nare ne tik dėl aktyvaus dalyvavimo Asociacijos veikloje, bet, visų pirma, dėl to, kad sudėtingomis sąlygomis labai pajutome, ką reiškia bendrystės jausmas ir savitarpio pagalba“ – apibendrindama 2020-uosius sako VMA direktorė Renata Gelažauskienė.

  Dar vienas ryškus Asociacijos pasiekimas ataskaitiniu laikotarpiu – suburta net 10-ies mentorių komanda, sėkmingai įsiliejusi į VšĮ „Versli Lietuva“ mentorių gretas. Mentorės jau dalyvauja apmokymuose ir rengiasi aktyviai veiklai, kuri yra labai svarbi, vykdant Asociacijos misiją. VMA Prezidentė Verutė Vitkevičienė pabrėžė: „Nežinau kitos organizacijos, kuri būtų sugebėjusi surinkti tokią puikią ir įvairiapusišką mentorių komandą!.. Labai džiaugiamės, kad mums tai pavyko.“

  2020-ųjų pabaigoje Verslo moterų asociacijai priklausė 64 nariai, iš kurių lygiai pusė atstovavo juridinius asmenis, o kita pusė buvo fiziniai asmenys. Du trečdalius narių – 66% – sudarė (atstovavo) įmonių savininkai arba bendrasavininkai, dar apie 16% buvo samdomų vadovų.

  VMA narių visuotinis susirinkimas vyko nuotoliniu būdu. Jo metu patvirtintos metinės finansų ir veiklos ataskaitos už 2020 metus bei biudžeto planas 2021 metams. Taip pat VMA nariai turėjo galimybę išankstiniuose elektroniniu būdu organizuotuose rinkimuose papildyti VMA Valdybos sąstatą – susirinkimo metu buvo paskelbti šių rinkimų rezultatai. Buvo išrinktos dvi naujos VMA Valdybos narės: Džiuginta Balčiūnė (iLAW įmonės partnerė | advokatė) ir Jurgita Peciulevičienė (UAB TEISA pardavimų vadovė).

  Atnaujintas VMA Valdybos sąstatas yra toks: Alma Ziziliauskienė (UAB „Grant Thornton Baltic”), Verutė Vitkevičienė (UAB „Rempaka“), Rima Ingstad (UAB „Contact LT“), Džiuginta Balčiūnė (iLAW įmonės partnerė | advokatė), Jūratė Rudienė (viešbutis Radisson Hotel Kaunas), Jurgita Peciulevičienė (UAB TEISA pardavimų vadovė) ir Danguolė Rutkauskienė (VšĮ Baltijos Edukacinių Technologijų institutas).

  Šių metų VMA narių visuotinio susirinkimo viešnia, mitybos ir sveikos gyvensenos specialistė, studijos “Apie jūsų mitybą” įkūrėja Gretė Brokienė, pasidalino savo įžvalgomis apie požiūrį ir draugystę su pačiu savimi per mitybos prizmę. Ji renginio dalyvėms priminė, kad maistas yra skirtas 80 proc. kūnui ir 20 proc. sielai, o išmokti “girdėti‘ savo organizmą be galo svarbu. „Juk jūs esate brangiausias turtas savo gyvenime!“ – teigė pranešėja.

  Mityba šiais laikais yra ne tik maistas, bet ir neatsiejama mūsų kultūrinio bei socialinio gyvenimo dalis – be galo svarbi norint ne tik išsaugoti dailią figūrą, bet svarbiausia, gerai jaustis ir būti sveikam. Renginio dalyvės pranešėjai uždavė daugybę klausimų ir liko dėkingos už pasidalinimą žiniomis bei patirtimi.

   

  Š. m. balandžio 14 dieną įvyko renginys tema „Galimybės saugiai keliauti“ su charizmatiškomis, aktyviomis ir energingomis pranešėjomis:
  Žydrė Gavelienė yra Estravel Vilnius American Express kelionių centro vadovė, kuri orientuota tik į aukštos kokybės klientų aptarnavimo paslaugas keliautojams visame pasaulyje, taip pat yra ilgametė Lietuvos Respublikos Turizmo rūmai prezidentė.
  Juratė Rudienė – viešbučio Radisson Kaunas (Park Inn By Radisson Kaunas) direktorė ir VMA Valdybos narė.
   
  Renginio metu sužinojome kokios yra galimybės keliauti šiemet ir ar yra saugių būdų keliauti ir patikimų krypčių.
   
  Kelionių planavimas pastaruosius metus yra dėl pandemijos pakoreguotas ir bet kuriam planuojančiam keliauti būtina atkreipti dėmesį apie galiojančius reikalavimus savo šalyje ir toje, į kurią vykstama. Renginio metu išsamiai buvo pristatyta ir išdiskutuota:
  – kas yra imuniteto pasai
  – kas yra žaliasis sertifikatas
  – testavimas: kur, kada, kaip testai daromi
  – sienų atvėrimas: kas vyksta pandemijos metu ir kas planuojama
  – kas yra viešbučių saugumo protokolas ir kaip jis adaptuojamas
  – viešbučių paslaugų lankstumas kliento atžvilgiu
   
  Didelis ačiū Žydrei Gavelienei ir jos kolegai Donatui Kaminskui už Verslo moterų asociacijos narių supažindinimą su kelionių galimybėmis, paskatinimą keliauti ir už visus atsakymus, pateiktus diskusijų metu.
   
  Didelis ačiū Jūratei Rudienei už išsamią viešbučių rinkos apžvalgą ir už paskatinimą nebijoti planuoti trumpas keliones ir pasinaudoti viešbučių paslaugomis, nes šiuo metu viešbučiuose” pusryčiai į lovą jau nebe prabanga”.
   
  Verslo moterų asociacija ragina stebėti naujienas apie keliones https://www.estravel.lt/ puslapyje ir užsisakyti jų naujienlaiškį,
  o planuojantiems trumpas išvykas būtinai apsilankyti Radisson Kaunas viešbutyje: https://www.radissonhotels.com/en-us/hotels/park-inn-kaunas
   

   

   

  Š. m. kovo 24 d. organizuota pirmoji Verslo moterų asociacijos Kontaktų mugė, kurios metu VMA narės pristatė save, savo veiklas ir poreikius.

  Daugiausia galima išmokti bendraujant su kitais žmonėmis, turinčiais kitokią patirtį, galinčiais atverti platesnes perspektyvas ir susipažindinti su kitais žmonėmis, galinčiais padėti.
  Kontaktų mugės metu dalyvės rėmėsi vienu pagrindinių tokių mugių principu – siekti ne tik gauti, bet ir būti naudingu.

  Kontaktas – tai naujų tiltų statyba savo veiklai, savo pažintims, savo tikslų įgyvendinimo galimybėms plėsti. 

  Verslo moterų asociacijai labai svarbu skatinti savo narių bendradarbiavimo, draugystės ir bendrystės santykius,
  todėl labai džiaugiamės girdėdami savo narių atsiliepimus apie viena kitos veiklas ir teikiamas rekomendacijas. 

  Šio renginio metu buvo išgirsta daug prisistatymų ir asmeninių istorijų, ko pasekoje užsimezgė nauji bendradarbiavimo keliai
  kaip tarpusavio konsultavimas, pagalba veiklų procesų optimizavime, tinkamų paslaugų atradimas ir t.t.

  Dėkojame visoms narėms už gražius žodžius asociacijai:

   “Džiaugiuosi, kad esu Verslo moterų asociacijos nare.”
                   (VMA narė ir UAB ACONITUM gen. direktorė Rima Balanškienė)

  “Esu jos narė nuo įkūrimo ir galiu pasakyti, kad Verslo moterų asociacija yra stipri organizacija ir nebijo pandemijos iššūkių.”
                   (VMA Valdybos narė ir Grant Thornton Baltic UAB bendrasavininkė Alma Ziziliauskienė)

  “Ačiū, kad esate ir džiaugiuosi būdama Verslo moterų asociacijos narė.”
                   (VMA narė ir UAB TEISA plėtros vadovė Jurgita Peciulevičienė)

  Š. m. kovo 10 d. 15.00 val. Verslo moterų asociacijos narės dalyvavo renginyje “Kariuomenė v. s. verslas – ko galime pasimokyti vieni iš kitų?”,
  kurio pranešėja buvo išskirtinis VMA svečias – Lietuvos Respublikos kariuomenės kapitonė Greta Žiliūtė-Kohout.

  Save Greta pristato kukliau: “tarnauju Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgose, Vilniaus rinktinėje kuopos vade. “,
  bet renginio metu įsitikinsime, kad tai nėra taip kuklu ir kiek lyderystės, vadybos ir  vadovavimo kitų įgūdžių reikia būnant kariuomenėje.

  Renginio metu LR kariuomenės kapitonė Greta Žiliūtė-Kohout supažindino su kariuomenės samprata ir struktūra, pasidalino savo asmeninės karjeros kariuomenėje iššūkiais ir pasiekimais, pasidalino įspūdžiais iš misijos Malyje, kur praleido vienus metus.

  Diskusijų metu aptartos motyvacijos, disciplinos, lyderystės, nuolatinio tobulėjimosi naudą ir dar daug kitų dalykų, kurie būtini kariuomenėje ir lygiagretūs versle. Ypatingas dėmesys skirtas sprendimų priėmimui ‘čia ir dabar’ principu.

  Vertinga patyriminė Gretos įžvalga ” Iššūkiai – ne visus juos reikia įveikti, kartais galima juos apeiti” primena apie prioritetų, laiko ir pastangų santykio įvertinimą.

  Dėkojeme Gretai Žiliūtei-Kohout už puikų pranešimą!

   

  Š. m. kovo 2 d. 15.00 val. Verslo moterų asociacijos narės dalyvavo seminare “Kaip efektyviai išnaudoti vaizdo konferencijų įrankius, siekiant kokybiško komunikavimo proceso?”, kurio pranešėja

  VMA Valdybos narė Danguolė Rutkauskienė.

  Dr. Danguolė Rutkauskienė yra KTU docentė, Nacionalinės distancinio mokymo asociacijos prezidentė, Nacionalinės skaitmeninės

  koalicijos darbo grupės “Moterys ir technologijos” vadovė ir tai tik dalis veiklų, kuriose galime sutikti šią charizmatišką pranešėją.

  Pirmą kartą tokia tema organizuoto seminaro metu aptarėme:

  • Veiksmus prieš renginį ir renginio metu
  • Technologiniai suderinamumus
  • Vizualizacijos elementų svarbą
  • Turinio pateikimas ir reprezentacinės priemonės (pvz. fonas)
  • Ir kt. praktinius patarimus būtinus vaizdo konferencijai

  Renginio metu dr. Danguolė Rutkauskienė talkino kolegos iš KTU – Gerda Žvirblytė ir Greta Volodzkaitė.

  “Jeigu nepasiruoši darbo aplinkos – bus sunku jaustis profesionalu” (D. R.)

   

  Š. m. vasario 24 d. Verslo moterų asociacijos narės dalyvavo seminare ES investicijos verslui”, kurio pranešėja VMA narė Jurgita Peciulevičienė, UAB “Teisa” pardavimų vadovė.

  Šio seminaro metu sužinojome puikias galimybes, kaip reikėtų ruoštis artėjantiems ES paramos kvietimams,
  apžvelgėme naujausią informaciją apie šiuo metu vykstančius ir artėjančius ES paramos priemonių kvietimus.

  Išklausytos temos:

  • Aktualūs kvietimai: Inočekiai, google.org finansavimas ir kt.;
  • Artėjantys kvietimai: E-Verslo modelis COVID-19, Kūrybiniai čekiai COVID-19,
   Žmogiškieji ištekliai Invest LT + Atsinaujinantys šaltiniai ir kt.
  • Įmonės dydžio nustatymas ir subsidija

  Diskusijų metu VMA narės dalinosi savo gerąja patirtimi apie dalyvavimą panašiuose konkursuose ir gryninimo idėjas, kurie ES paramos priemonių kvietimai gali atitikti mūsų verslų siekius ir tikslus.

   

  Visų krizių metu vadovai susiduria su įvairiais iššūkiais, kurių pirmasis būna socialinės terpės palaikymas. Socialinė krizė pasireiškia anksčiausiai, kuomet įsivertinama kas esame ir kaip veikiame kartu.

  Š. m. vasario 17 dieną Verslo moterų asociacijos narės susitiko renginyje, kurio metu gvildenome tokius klausimus kaip vadovavimas krizės metu, su kokiomis lyderystės problemomis susiduriame, ko krizės metu labiausiai reikia tikram lyderiui, kokios yra priemonės ir galimybės priimti krizės iššūkius.

  Diskusijos metu buvo išklausytas Beno Sherwoodo (Ben Sherwood) pranešimas tema “Kaip vadovauti krizės ir sparčios kaitos metu?”. Buvęs kelių „Disney“ įmonių vadovas Benas Sherwoodas, vadovavęs 12 mlrd. dolerių vertės verslui ir kasmet buvęs atsakingu už 25 tūkst. valandų kūrybiško turinio kūrimo. Benas kalbėjo apie tai, kas šiandien aktualu kiekvienam iš mūsų – kaip būti lyderiu ir vadovu besikeičiančiame pasaulyje, kaip priimti naujoves ir kaip elgtis kritinėmis akimirkomis.

  Didelis ačiū diskusijos moderatorei VMA Valdybos prezitentei Verutei Vitkevičienei už puikiai pristatytą temą ir interaktyvias dirbtuves, kurių metu nagrinėjome tokius klausimus kaip kokių įpročių tenka atsisakyti krizės atveju, kaip aktyvinti komandą, įsivertinti realią padėtį ir atlikus analizę kokius įrankius pritaikyti, kad kliūtys virstų galimybėmis.