fbpx
  • Lietuvos
   • English
 • login

 • Renginio data: 2016-08-30

  „Lavender Village“ įkūrėja Jūratė Lankauskaitė-Kregždienė mūsų moteris pasitiko labai svetingai. Jaukioje pavėsinėje ne tik pasislėpėme nuo įkyraus vėjo ir protarpiais vis pratrūkstančio lietaus, bet taip pat buvome pavaišintos užkandėlėmis, pagardintomis pačios šeimininkės paruoštais prieskoniais – kiek netikėta, bet net ir prieskoniai buvo su lavandomis!
   
  Paprašius papasakoti, kaip gimė lavandų ūkio idėja, paaiškėjo, kad Jūratė lavandas tiesiog susapnavo. Tuomet ji dar nežinojo, ką tas sapnas reiškia, bet jautė, kad jis atėjo ne šiaip sau… Ši mintis jos jau nebeapleido… Taigi, dabar jos gyvenime daug eksperimentų ir atradimų, o mums be galo įdomu buvo viską pamatyti ir išklausinėti: kaip nuimamas derlius, kaip apdorojamas, kaip plačiai lavandos gali būti naudojamos… Moterys besiklausydamos čia pat pasidalino daugybe spontaniškai kilusių bendradarbiavimo idėjų, kurios galėtų praversti, toliau plėtojant ūkio veiklą.
   
  Ragavome lavandų arbatos, šeimininkės keptų sausainukų su lavandomis ir, žinoma, pagal jos slaptą receptą gaminamų ledų su lavandomis ir lavandų medumi. Buvo tikrai labai skanu!
   
  Po šio puikaus vakaro namo ne viena grįžo su džiovintų lavandų ryšulėliais ir lavandų vandeniu. Bet dar svarbiau tai, kad grįžome praturtėję – su naujomis žiniomis ir maloniai praleidę laiką nuostabioje vietoje.